• Jarmark Świąteczny 2022 w Pińczowie

• W niedzielę 18 grudnia, w hali sportowej w Pińczowie miał miejsce Jarmark Świąteczny.  Szkołę Podstawową w Gackach podczas przeglądu kolęd i pastorełek reprezentowały: Magdalena Sobura z klasy IV, Nadia Faryna z klasy III oraz Milena Baran i Ula Magdziarz z przedszkola. Dziewczynki zaprezentowały piękne kolędy i pastorałki.

• Finał VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego "Zostań Mistrzem Oszczędzania".

• W dniu 15 grudnia odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego "Zostań Mistrzem Oszczędzania". Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Sokołowska, Jan Sokołowski, Aleksandra Nowak oraz Julia Pasternak, Maja Sobczyk, Zuzia Tomporowska.

• Zimowe zabawy na śniegu w klasie III

•  W ten piękny zimowy dzień uczniowie klasy III oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Śniegowym zabawom nie było końca. Choć zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy do obowiązków lekcyjnych.

• Drzewko Bożonarodzeniowe w Pińczowie

W dniu dzisiejszym uczniowie z klas I, II i III ubierali drzewko w Parku Miejskim w Pińczowie. Wcześniej przygotowane dekoracje ozdobiły puste gałęzie drzewa. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu jest  „Z Naturą i tradycją w Pińczowie”, którego organizatorem jest Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury i Urząd Miejski w Pińczowie.

• "Świąteczna niespodzianka "

• 7 grudnia klasy I- III wraz  z opiekunami wybrały się do Kina Helios w Kielcach na świąteczny film pod tytułem "Świąteczna niespodzianka". Film dostarczył każdemu dużą dawkę pozytywnych emocji i co się okazało ku naszemu zdziwieniu, że nie wszystkie misie zapadają w sen zimowy..... a nawet potrafią mówić ludzkim głosem.

Po obejrzeniu filmu cała nasza grupa udała się do Mc Donalds'a na małe co nieco.

To była naprawdę udana wycieczka.

• Warsztaty edukacyjne w Kielcach

• Dnia 6.12.2022 roku uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Kielc, gdzie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracownika Narodowego Banku Polskiego - pana Łukasza Pastuszyńskiego.

Podczas warsztatów pan Łukasz opowiedział uczniom o historii pieniądza oraz jego roli jako środka płatniczego. Przedstawił też funkcje, jakie pełni NBP oraz wyjaśnił, co decyduje o wartości monet i banknotów. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia polskich monet i banknotów, a także środków płatniczych, które funkcjonują w innych, odległych krajach. Warsztaty były niezwykle interesujące, ponieważ poszerzyły wiedzę uczniów z zakresu wielu dziedzin takich jak: bankowość, ekonomia i przedsiębiorczość.

Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi za przekazaną wiedzę i ciekawe warsztaty.

• Prelekcja na temat energetyki oraz zmian klimatu

• W naszej szkole klasa siódma i ósma uczestniczyła w prelekcji na temat energetyki oraz zmian klimatu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rolę energetyki jądrowej. Program, w ramach którego

przeprowadzone są „ Lekcje o atomie” dla ponad 50 szkół w całej Polsce, jest organizowany i finansowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć

w prezentacji multimedialnej, pokazie doświadczalnym z użyciem detektora promieniowania oraz naturalnych źródeł promieniowania. Głównym celem tej prelekcji była popularyzacja wiedzy wśród

młodzieży z zakresu promieniotwórczości.

Dziękujemy doktorantce Akademii Górniczo Hutniczej, Annie Kawalec, za ciekawe przeprowadzenie zajęć.

Serdecznie dziękujemy :)

• Dzień Pluszowego Misia

• Światowy Dzien Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całych świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek.

W tym dniu klasy I, II i III brały udział w zabawach przygotowanych specjalnie dla nich. Były tańce do piosenek "Jadą Misie" czy "Jedna łapka, druga łapka...", zagadki, rysowanie misia z zamkniętymi oczami oraz układanie puzzli. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości.

• Andrzejki to dobry czas na konkursy, zabawy i wróżby.

W naszej szkole wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem.

• Dzień Zdrowej Żywności

• Dzisiejszego dnia odbyła się prelekcja z pracownikiem SANEPID-u. Celem spotkania było promowanie wśród najmłodszych: zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz  konsekwencjach złej diety. Uczniowie klas I- IV obejrzeli pouczający spektakl pt. "Owoce i warzywa" a na koniec odbyła się również degustacja przetworów przyniesionych przez dzieci.

• #LaboratoriaPrzyszłości

• Laboratorium Przyszłości posiada w swoich zasobach warsztat z materiałami i narzędziami do szycia. Tym razem uczniowie klasy V uczyli się wyszywać haftem krzyżykowym.

Większości uczniów ta umiejętność bardzo się spodobała deklarują kontynuację działań w tym kierunku.