• Powiatowy Konkurs Czytelniczy

• 27 października uczennica klasy V Małgorzata Sokołowska brała udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym ze znajomości treści książki Małgorzaty Musierowicz "Kalamburka".

• Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej

• 20 października pierwszoklasiści odświętnie ubrani i w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ , w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Po zakończeniu części artystycznej , przed pocztem sztandardowym uczniowie ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania P. Dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami  udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy , oby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana,  radosna chwila.

• Koncert Filharmonii Świętokrzyskiej

• "Muzyka ludowa" to temat dzisiejszego koncertu Filharmonii Świętokrzyskiej. Cieszymy się ,że po długiej przerwie spowodowanej pandemią, muzycy wrócili do naszej szkoły.

• Cudowna złota polska jesień

• Zajęcia świetlicowe  na świeżym powietrzu jak zawsze sprawiły dzieciom wiele radości. Wszyscy z zachwytem korzystali z pięknej jesiennej pogody.

• "DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ"

• 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – jest to święto wszystkich pracowników oświaty. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Świętowanie w naszej placówce rozpoczęło się bardzo radośnie i uroczyście. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Gackach podziękowali swoim nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji za trud codziennej pracy. Przedszkolaki dołączyły się do podziękowań, prezentując część artystyczną.

• "DZIEŃ LATAWCA"

• Dnia 12 października w naszej szkole odbył się Dzień Latawca zorganizowany dla klas I-III. Wszystkie latawce miały piękne kolory, ciekawe zdobienia oraz długie ogony. Dzieci wraz z Paniami wyruszyły na pobliską górkę, gdzie odbyły się próby puszczania latawców. Na wietrze doskonale spełniły one swoją funkcję. Uczniowie eksperymentowali z wiatrem i latawcami! Było pięknie, kolorowo i bardzo wesoło.