• Dzień Pluszowego Misia

• Światowy Dzien Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całych świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek.

W tym dniu klasy I, II i III brały udział w zabawach przygotowanych specjalnie dla nich. Były tańce do piosenek "Jadą Misie" czy "Jedna łapka, druga łapka...", zagadki, rysowanie misia z zamkniętymi oczami oraz układanie puzzli. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości.

• Andrzejki to dobry czas na konkursy, zabawy i wróżby.

W naszej szkole wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem.

• Dzień Zdrowej Żywności

• Dzisiejszego dnia odbyła się prelekcja z pracownikiem SANEPID-u. Celem spotkania było promowanie wśród najmłodszych: zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz  konsekwencjach złej diety. Uczniowie klas I- IV obejrzeli pouczający spektakl pt. "Owoce i warzywa" a na koniec odbyła się również degustacja przetworów przyniesionych przez dzieci.

• #LaboratoriaPrzyszłości

• Laboratorium Przyszłości posiada w swoich zasobach warsztat z materiałami i narzędziami do szycia. Tym razem uczniowie klasy V uczyli się wyszywać haftem krzyżykowym.

Większości uczniów ta umiejętność bardzo się spodobała deklarują kontynuację działań w tym kierunku.

• 20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada to wyjątkowy dzień, ponieważ w tym dniu przypada rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Pamiętajmy, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – PRAWA DZIECKA.

• SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

• 14 listopada odyły się spektakle profilaktyczne zorganizowane dla klas 0-3 pt.,,Zaczarowany eliksir" a dla klas 4-8 pt.,,Przesłuchanie".

Spektakle były prowadzone przez przez aktorów z teatru "Kurtyna" z Krakowa. Teatr "Kurtyna" realizuje ciekawe i wartościowe  przedstawienia oraz warsztaty profilaktyczne na terenie całej Polski.

• 11 XI Narodowe Święto Niepodległości

• W przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, przez dzieje walki o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości.

Uczniowie z szacunkiem do przeszłości recytowali wiersze, śpiewali patriotyczne pieśni. Na zakończenie najmłodsi uczniowie z klasy I zaprezentowali polski taniec narodowy – Polonez.

• WARSZTATY NIEPODLEGŁOŚCIOWE

• Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości w dniu 9 listopada 2022 r. uczniowie klas I - III wzięli udział w warsztatach niepodległościowych zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Pińczowie. Celem spotkania było promowanie postaw patriotycznych u najmłodszych. Edukatorzy w sposób ciekawy przekazali wiedzę na temat faktów związanych z odzyskaniem niepodległości, zapoznali dzieci z sylwetką Józefa Piłsudskiego oraz zaprezentowali żołnierski ekwipunek.

• #SzkołaPamięta

• Zespół Placówek Oświatowych w Gackach włączył się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu.

W ramach tej akcji uczniowie odwiedzili Cmentarz Parafialny w Starej Zagości, gdzie zaświecili znicze na grobie poległych żołnierzy. W szkole została również przygotowana gazetka, poświęcona lokalnej postaci ważnej dla historii. Podczas zajęć edukacyjnych zostały przybliżone tradycje związane ze świętem Wszystkich Świętych. W ciszy i zadumie uczniowie wykonali symboliczne "znicze".

#SzkołaPamięta