• Szlachetna Paczka

• Kochani uczniowie, drodzy rodzice i mieszkańcy Gacek, nasza szkoła dołączyła w tym roku do akcji Szlachetna Paczka. Bardzo prosimy, aby wszyscy chętni przynosili środki czystości i produkty spożywcze z długim terminem ważności, które zostaną częścią paczek dla osób potrzebujących wsparcia.

Prosimy o przekazywanie produktów do pani pedagog Aleksandry Sokołowskiej.

• Laboratoria Przyszłości

• Nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia  jest choinka. W tym roku uczniowie wykorzystując zasoby Laboratorium Przyszłosci  wykonywali choinki z bombek.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada to dzień, w którym przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej zabawki w kształcie misia.  W tym wesołym dniu  uczniowie klas I-III zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów.

Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

• Zdrowo żyjesz wygrywasz !!!

• Dzisiejszego dnia odbyła się prelekcja z pracownikiem SANEPID-u. Celem spotkania było promowanie wśród najmłodszych: zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz  konsekwencjach złej diety. Na koniec odbyła się degustacja przetworów przyniesionych przez dzieci.

• Szydełkowanie w #LaboratoriumPrzyszlosci

• 21 listopada uczniowie klasy V odwiedzili Klub Seniora w Gackach. Korzystając z uprzejmości i wiedzy kochanych babć i pomocy dydaktycznych #LaboratoriumPrzyszlosci poznali sposób dziergania na szydełku.

• Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Kolorem przewodnim tego dnia jest kolor niebieski, dlatego nie mogło go zabraknąć na szkolnym korytarzu.

Im więcej niebieskiego, tym lepiej!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

• Narodowe Święto Niepodległości

• 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości to ważna data w naszej polskiej historii. Obchodzone jest corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli w 1918 roku.

Uroczystość przybliżyła nam nie tylko rys historyczny tego tak ważnego dla nas święta, ale także wzbudziła refleksję na temat niepodległości i wolności, które były i są wartościami dla każdego Polaka. Recytowane przez młodzież wiersze oraz pieśni o tematyce patriotycznej  podkreśliły narody charakter tego święta.

• Wizyta w Muzeum Regionalnym w Pińczowie

• ​​​​​​​Klasy I -III wraz z wychowawcami tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości odwiedziły Muzeum Regionalne w Pińczowie. Uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach niepodległościowych, na których wykonali godło Polski oraz odwiedzili pobliski cmentarz wojenny, gdzie zapalili znicze, chcąc uczcić pamięć zmarłych.