Solidarni z ofiarami powodzi ❤️
Dzisiaj wszystkie dary od ludzi wielkiego serca trafiły do Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie, skąd dalej zostaną przekazane potrzebującym.
DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE WSPARCIE ❤️🧡💛
Solidarni z ofiarami powodzi ❤️
Dzisiaj wszystkie dary od ludzi wielkiego serca trafiły do Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie, skąd dalej zostaną przekazane potrzebującym.
DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE WSPARCIE ❤️🧡💛
Dziś naszą placówkę odwiedzil pan Policjant T. Lorencik. Celem wizyty było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Przypomniane zostały rówież numery alarmowe i wskazane sytuacje, kiedy można z nich korzystać i jakie informacje podawać.
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, zabawy, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Obchodzone jest od 2008 roku i ma swoje źródło w popularności treści książeczki pod tytułem „The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Od tej pory historia Vashti w 108 krajach całego świata traktowana jest jako inspiracja do organizowania inicjatyw, mających ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości uczniów oraz zachęcanie ich do tworzenia.
W naszej szkole uczniowie klas I- III obchodzili go po raz pierwszy. Tego dnia i my staraliśmy się być bardzo pomysłowi i kreatywni. Na początku wszyscy uczniowie poznali historię Vashti – potem postanowiliśmy sprawdzić, czy potrafimy kreatywnie rozwiązywać różne zadania. Wykonaliśmy ćwiczenia polegające na połączeniu kropek według określonego kodu. Następnie podczas zabawy „Uśmiechnięta kropka”, każdy mógł pochwalić się swoim talentem. Potem przyszedł czas na kreatywną aktywność plastyczną i zabawę kolorami, podczas której uczniowie pomalowali wspólny plakat. Powstał piękny i kolorowy plakat promujący Międzynarodowy Dzień Kropki przypadający na 15 września, który zawiesili na szkolnym korytarzu. Na koniec zajęć odbyła się wspólna sesja zdjęciowa w specjalnej kropkowej fotobudce.
Informacja
Informujemy, że Gmina Pińczów otrzymała środki z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna tablica” w formie dotacji celowej w wysokości 35000,00zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych określonych w programie niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych w celu stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Środki są przeznaczone dla :
Szkoły Podstawowej w Gackach (w Zespole Placówek Oświatowych w Gackach) – kwota dofinansowania: 35 000,00zł , wkład własny: 8750,00zł).
Informacja
Informujemy, że dotację na realizację rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” w wysokości 2.500,00zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania polegającego na rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, realizowanego w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” otrzymało Przedszkole w Gackach (w Zespole Placówek Oświatowych w Gackach) z przeznaczeniem na zakup książek (wkład własny to 625,00zł).
Tegoroczne Narodowe Czytanie to już 13. edycja wydarzenia, które promuje czytelnictwo. Organizowane jest przez Prezydenta RP, a po raz pierwszy Polacy uczestniczyli w nim w 2012 roku. W tym roku w ramach akcji Narodowego Czytania odczytywano fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Naszą szkołę reprezentowały: uczennica klasy VIII Anna Milewska oraz uczennica klasy VII Aleksandra Nowak, które w Ogrodzie na Rozstajach w Młodzawach przybliżyły licznie zgromadzonym słuchaczom dzieło Juliusza Słowackiego.
Nasze Przedszkole zostało wyposażone w w nowoczesne technologie wspierające naukę języka angielskiego oraz rozwój twórczości i postaw proekologicznych wśród dzieci czteroletnich. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich oraz zaangażowaniu kadry pedagogicznej, nasi mali uczniowie będą mieli możliwość korzystania z innowacyjnych metod nauczania, które z pewnością wzbogaci ich edukacyjną podróż.
Nowy rok szkolny 2024/2025 w naszej szkole uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Barbara Bielecka, która serdecznie przywitała uczniów, rodziców, grono pedagogiczne. Zwróciła uwagę, że początek roku szkolnego to dla każdego ucznia ważny moment oznaczający wejście w nowy etap edukacji. Dla większości oznacza on przejście do wyższej klasy, dla niektórych do nowej szkoły, a dla najmłodszych początek nowej przygody. Pani Dyrektor życzyła wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze spotkania z wychowawcami.
Zachęcamy do oddania głosu na nasz projekt nr 4.
Mamy szanse na nowoczesny plac zabaw więcamy mamy nadzieję, że nas wspomożecie.
Jeden obywatel to 1 głos.
Zatem do dzieła wierzymy w waszą moc.
Głosowanie ruszylo (link do strony): https://pinczow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski
Informujemy, że za dowóz dzieci do Kościoła Św. Tekli w Krzyżanowicach, opiekę podczas Mszy Świętej oraz powrót do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odpowiedzialni są rodzice.
W tym dniu również kursują autobusy szkolne wg rozkładu (rano i po południu).
Do zobaczenia!
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września 2024 r. o godz. 9.00 .
O godz. 8.00 w Parafii w Krzyżanowicach odbędzie się Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego.
UWAGA:
W szkole obowiązuje obuwie zmienne z jasną podeszwą (najlepiej kapcie). Uczniowie nie będą mogli poruszać się po szkole w obuwiu sportowym w nowym roku szkolnym!!!!!!!
Pożegnaliśmy kolejny rok szkolny.. W końcu nadszedł ulubiony czas wszystkich uczniów- upragnione wakacje. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy uczniów klasy VIII, życząc im samych sukcesów w dalszej edukacji. Ustępująca przewodnicząca szkoły przekazała symboliczny klucz nowemu samorządowi szkolnemu. Pani Dyrektor wręczyła wyróżniającym się uczniom świadectwa i nagrody. Po odebraniu świadectw, uczniowie mogli już oficjalnie zacząć wakacje, które bardzo im się należą, ponieważ przez cały rok szkolny wytrwale i z zaangażowaniem pracowali.
Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji, wielu niezapomnianych podróży i odpoczynku, abyście mogli w następnym roku szkolnym osiągać kolejne sukcesy.
Zespół Placówek Oświatowych w Gackach po raz pierwszy przystąpił do Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie. Pani dyrektor Barbara Bielecka udzieliła nam wsparcia i dopingowała nasze czytelnicze poczynania . Przedszkolaki ze swoimi paniami: Joanna Woźniak, Iwona Nowak, Ewelin Sadło-Tracz, Donata Wołowiec i klasy I-III z p.Elżbietą Soja, Bożeną Pruś, Anną Dziadek i Katarzyną Soja z pięknymi plakatami po czytaniu książeczek wokół altany na boisku szkolnym przemaszerowały pochodem po naszej okolicy aż po Osiedlową Bibliotekę Publiczną na Gackach. Tam w parku dzięki pani bibliotekarce Kamili Szwajcowskiej kontynuowaliśmy wspaniałą przygodę z książką.Pani Kamila, która przygotowała wiele ciekawych książek i zaprosiła naszych uczniów do wspólnego czytania na świeżym powietrzu. Dzieci nie tylko same czytały książki, również panie im czytały i opowiadały. Kulminacją pięknej akcji były powstałe rysunki i plakat na folii, który powstał między drzewami w parku. Dzieciaki wspaniale się bawiły w miłej i radosnej atmosferze. Do młodszych dzieci dołączyła reszta społeczności uczniowskiej naszej placówki. Starsze dziewczynki czytały bajki i opowiadania młodszym. Ponadto były gry planszowe i zabawy z chustą animacyjną. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej akcji rozszerzania zainteresowań czytelniczych.Dzięki tej akcji dzieciaki dowiedziały się, że czytać można wszędzie: w domu, autobusie, na hamaku, polanie i na ławce w parku. #Dziękujemy# #MiędzynarodowaAkcja #Czytanienapolanie2024#
18 czerwca w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbyło się dyktando z elementami gwary pińczowskiej. Inspiracją do wyboru tekstów były opowiadania i nowele Adolfa Dygasińskiego, tzw. piewcy Ponidzia.
18 czerwca uczniowie klas I, II i III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy było ukazanie dzieciom warunków życia ludzi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł i zawodów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wiadomości, o tym jak wyglądało życie ludzi wiele lat temu. Zwiedzały i podziwiały stare chaty, zagrody, wiejską szkołę, aptekę, dom lekarza, dawny sklep, wiatrak i młyn. Kolejny etap wycieczki stanowiły warsztaty,, Od ziarenka do bochenka’’ oraz ,, Domeczki z deseczki''. Po intensywnym zwiedzaniu na dzieci czekał pyszny obiad. Uczniowie zaopatrzeni w pamiątki, zadowoleni wrócili do domu.
"Rodzina jest ostoją, która umożliwia nam wzajemne wsparcie i rozwój."
16 czerwca w naszej szkole mieliśmy okazję bawić się na festynie rodzinnym, który został zorganizowany przez Radę Rodziców, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Pomimo tego, że aura nie była sprzyjająca, wszyscy świetnie się bawili.
Festyn rozpoczęliśmy występami przedszkolaków oraz klas I-III. Następnie odbył się konkurs recytatorsko - plastyczny, w którym swoimi talentami pochwaliły się przedszkolaki. W związku z tym, że odwiedzili nas wspaniali goście, pani Beata Kita - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów oraz pan Marcin Wojniak - Starosta Pińczowski, o ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród poprosiliśmy pana Starostę.
Festyn zakończyliśmy rozgrywkami sportowymi, w których wzięli udział nasi uczniowie oraz ich rodzice. Przez cały czas trwania imprezy można było wziąć udział w loterii fantowej, zakupić przekąski przygotowane przez rodziców, obejrzeć sprzęt strażacki, który znajduje się na wyposażeniu jednostki OSP z Krzyżanowic oraz poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach.
Wszystkie pieniądze zebrane podczas festyny zostaną przekazane na wyposażenie sali przedszkolnej w klimatyzator oraz na poprawę jakości funkcjonowania naszych uczniów w szkole.
Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie. Szczególne podziękowania należą się rodzicom i uczniom, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w organizację festynu.
Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które swoimi działaniami wsparły nasz festyn oraz loterię fantową
Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów
P.P.H.U „Białczyk
FMK Spółka z o.o.
Dolina Nidy Spółka z o.o.
ING Bank Śląski
Etex Poland Spółka z o.o.
Saint Gobain Fabryka Rigips Szarbków
Mariusz Wołowiec
Salon fryzjerski Agnieszka Stępień
w Pińczowie
PSB Mrówka Pińczów
Drogeria HEBE Busko-Zdrój
Studio Fryzjerskie Edyta Juszczyk – Szpiega
Artur Domagała
OSP Krzyżanowice
Klub Seniora w Gackach
Salon Fryzjerski „Asia” w Pińczowie
Salon Kosmetyczny „Studio piękna Moniki
i Beaty” w Pińczowie
Paw-Gaz Paweł Wątroba
Firma Ubezpieczeniowa Danuta Szczepan Pińczów
Iglomen Spółka z o.o. oddział świętokrzyski – Jędrzejów
Rodzice
Rada Rodziców
Nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci, panią Zofią Stanecką, która największą popularność zyskała dzięki serii książek o Basi. Pani Zofia opowiadała jak wygląda praca pisarza i jak niezwykle istotna jest w tym zawodzie wyobraźnia. Uczniowie poznali proces powstawania książki i dowiedzieli się ile osób bierze w nim udział. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Pisarka zaprosiła dzieci do wspólnego tworzenia książki. Opowieściom nie było końca, a wszystkie historie zostały przez pisarkę opatrzone wspaniałymi ilustracjami.
5 czerwca uczennice z klasy VI i VII wzięły udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym "Ekonomiczny Escape Room". Zespół w składzie: Maja Sobczyk, Małgosia Sokołowska i Ola Nowak zajęły III miejsce. Wszystkim dziewczynom serdecznie gratulujemy.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Powered by aSc EduPage