Prelekcja na temat "Bezpieczna droga do szkoły i domu"
Dziś naszą placówkę odwiedzil pan Policjant T. Lorencik. Celem wizyty było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Przypomniane zostały rówież numery alarmowe i wskazane sytuacje, kiedy można z nich korzystać i jakie informacje podawać.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, zabawy, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Obchodzone jest od 2008 roku i ma swoje źródło w popularności treści książeczki pod tytułem „The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Od tej pory historia Vashti w 108 krajach całego świata traktowana jest jako inspiracja do organizowania inicjatyw, mających ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości uczniów oraz zachęcanie ich do tworzenia.
„Aktywna tablica”
Informacja
Informujemy, że Gmina Pińczów otrzymała środki z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna tablica” w formie dotacji celowej w wysokości 35000,00zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych określonych w programie niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych w celu stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Środki są przeznaczone dla :
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025
Informacja
Informujemy, że dotację na realizację rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” w wysokości 2.500,00zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania polegającego na rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, realizowanego w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” otrzymało Przedszkole w Gackach (w Zespole Placówek Oświatowych w Gackach) z przeznaczeniem na zakup książek (wkład własny to 625,00zł).
7 września 2024 roku- Narodowe Czytanie
Tegoroczne Narodowe Czytanie to już 13. edycja wydarzenia, które promuje czytelnictwo. Organizowane jest przez Prezydenta RP, a po raz pierwszy Polacy uczestniczyli w nim w 2012 roku. W tym roku w ramach akcji Narodowego Czytania odczytywano fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Naszą szkołę reprezentowały: uczennica klasy VIII Anna Milewska oraz uczennica klasy VII Aleksandra Nowak, które w Ogrodzie na Rozstajach w Młodzawach przybliżyły licznie zgromadzonym słuchaczom dzieło Juliusza Słowackiego.
#ŚwiętokrzyskieDwujęzyczność #EdukacjaNowejGeneracji #InnowacyjnaNauka #FunduszeEuropejskie #ŚCDN
Nasze Przedszkole zostało wyposażone w w nowoczesne technologie wspierające naukę języka angielskiego oraz rozwój twórczości i postaw proekologicznych wśród dzieci czteroletnich. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich oraz zaangażowaniu kadry pedagogicznej, nasi mali uczniowie będą mieli możliwość korzystania z innowacyjnych metod nauczania, które z pewnością wzbogaci ich edukacyjną podróż.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Nowy rok szkolny 2024/2025 w naszej szkole uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Barbara Bielecka, która serdecznie przywitała uczniów, rodziców, grono pedagogiczne. Zwróciła uwagę, że początek roku szkolnego to dla każdego ucznia ważny moment oznaczający wejście w nowy etap edukacji. Dla większości oznacza on przejście do wyższej klasy, dla niektórych do nowej szkoły, a dla najmłodszych początek nowej przygody. Pani Dyrektor życzyła wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze spotkania z wychowawcami.
Projekt nr 4- Nowoczesny plac zabaw
Zachęcamy do oddania głosu na nasz projekt nr 4.
Mamy szanse na nowoczesny plac zabaw więcamy mamy nadzieję, że nas wspomożecie.
Jeden obywatel to 1 głos.
Zatem do dzieła wierzymy w waszą moc.
Głosowanie ruszylo (link do strony): https://pinczow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025- dowozy
Informujemy, że za dowóz dzieci do Kościoła Św. Tekli w Krzyżanowicach, opiekę podczas Mszy Świętej oraz powrót do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odpowiedzialni są rodzice.
W tym dniu również kursują autobusy szkolne wg rozkładu (rano i po południu).
Do zobaczenia!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września 2024 r. o godz. 9.00 .
O godz. 8.00 w Parafii w Krzyżanowicach odbędzie się Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego.
UWAGA:
W szkole obowiązuje obuwie zmienne z jasną podeszwą (najlepiej kapcie). Uczniowie nie będą mogli poruszać się po szkole w obuwiu sportowym w nowym roku szkolnym!!!!!!!
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Pożegnaliśmy kolejny rok szkolny.. W końcu nadszedł ulubiony czas wszystkich uczniów- upragnione wakacje. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy uczniów klasy VIII, życząc im samych sukcesów w dalszej edukacji. Ustępująca przewodnicząca szkoły przekazała symboliczny klucz nowemu samorządowi szkolnemu. Pani Dyrektor wręczyła wyróżniającym się uczniom świadectwa i nagrody. Po odebraniu świadectw, uczniowie mogli już oficjalnie zacząć wakacje, które bardzo im się należą, ponieważ przez cały rok szkolny wytrwale i z zaangażowaniem pracowali.
Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie 2024
Zespół Placówek Oświatowych w Gackach po raz pierwszy przystąpił do Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie. Pani dyrektor Barbara Bielecka udzieliła nam wsparcia i dopingowała nasze czytelnicze poczynania . Przedszkolaki ze swoimi paniami: Joanna Woźniak, Iwona Nowak, Ewelin Sadło-Tracz, Donata Wołowiec i klasy I-III z p.Elżbietą Soja, Bożeną Pruś, Anną Dziadek i Katarzyną Soja z pięknymi plakatami po czytaniu książeczek wokół altany na boisku szkolnym przemaszerowały pochodem po naszej okolicy aż po Osiedlową Bibliotekę Publiczną na Gackach. Tam w parku dzięki pani bibliotekarce Kamili Szwajcowskiej kontynuowaliśmy wspaniałą przygodę z książką.Pani Kamila, która przygotowała wiele ciekawych książek i zaprosiła naszych uczniów do wspólnego czytania na świeżym powietrzu. Dzieci nie tylko same czytały książki, również panie im czytały i opowiadały. Kulminacją pięknej akcji były powstał
Dyktando
18 czerwca w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbyło się dyktando z elementami gwary pińczowskiej. Inspiracją do wyboru tekstów były opowiadania i nowele Adolfa Dygasińskiego, tzw. piewcy Ponidzia.
Wycieczka klas I, II i III
18 czerwca uczniowie klas I, II i III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy było ukazanie dzieciom warunków życia ludzi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł i zawodów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wiadomości, o tym jak wyglądało życie ludzi wiele lat temu. Zwiedzały i podziwiały stare chaty, zagrody, wiejską szkołę, aptekę, dom lekarza, dawny sklep, wiatrak i młyn. Kolejny etap wycieczki stanowiły warsztaty,, Od ziarenka do bochenka’’ oraz ,, Domeczki z deseczki''. Po intensywnym zwiedzaniu na dzieci czekał pyszny obiad. Uczniowie zaopatrzeni w pamiątki, zadowoleni wrócili do domu.
Festyn Rodzinny
"Rodzina jest ostoją, która umożliwia nam wzajemne wsparcie i rozwój."
16 czerwca w naszej szkole mieliśmy okazję bawić się na festynie rodzinnym, który został zorganizowany przez Radę Rodziców, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Pomimo tego, że aura nie była sprzyjająca, wszyscy świetnie się bawili.
Spotkanie autorskie z Zofia Stanecką
Nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci, panią Zofią Stanecką, która największą popularność zyskała dzięki serii książek o Basi. Pani Zofia opowiadała jak wygląda praca pisarza i jak niezwykle istotna jest w tym zawodzie wyobraźnia. Uczniowie poznali proces powstawania książki i dowiedzieli się ile osób bierze w nim udział. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Pisarka zaprosiła dzieci do wspólnego tworzenia książki. Opowieściom nie było końca, a wszystkie historie zostały przez pisarkę opatrzone wspaniałymi ilustracjami.
VIII Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny "Ekonomiczny Escape Room".
5 czerwca uczennice z klasy VI i VII wzięły udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym "Ekonomiczny Escape Room". Zespół w składzie: Maja Sobczyk, Małgosia Sokołowska i Ola Nowak zajęły III miejsce. Wszystkim dziewczynom serdecznie gratulujemy.
Niezwykła lekcja patriotyzmu i wychowania obywatelskiego
3511 czerwca 2024 roku, na zaproszenie Pani Minister ds. Polityki Senioralnej Marzeny Okła – Drewnowicz, 46 uczniów z klas 7 - 8 Zespołu Placówek Oświatowych w Gackach oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bogucicach wybrało się na wyjazd edukacyjny do Warszawy. Inicjatorem wyjazdu był Przewodniczący Zarządu Osiedla w Gackach Pan Mariusz Wołowiec. Nawiązał kontakt z Biurem Poselskim Pani Minister, które przygotowało pobyt uczniów w stolicy Polski. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie siedziby Sejmu RP w ramach realizowanego przez Parlament projektu edukacyjnego. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili budynek Sejmu, obejrzeli wystawy informujące o historii siedziby władzy ustawodawczej oraz zobaczyli najbardziej znaną salę w polskiej polityce – salę Posiedzeń Sejmu RP, gdzie wysłuchali krótkiego wykładu przewodnika i zrobili pamiątkowe zdjęcie. Ogromnym zaszczytem i niespodzianką dl
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych