Dyktando
18 czerwca w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbyło się dyktando z elementami gwary pińczowskiej. Inspiracją do wyboru tekstów były opowiadania i nowele Adolfa Dygasińskiego, tzw. piewcy Ponidzia.
Wycieczka klas I, II i III
18 czerwca uczniowie klas I, II i III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy było ukazanie dzieciom warunków życia ludzi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł i zawodów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wiadomości, o tym jak wyglądało życie ludzi wiele lat temu. Zwiedzały i podziwiały stare chaty, zagrody, wiejską szkołę, aptekę, dom lekarza, dawny sklep, wiatrak i młyn. Kolejny etap wycieczki stanowiły warsztaty,, Od ziarenka do bochenka’’ oraz ,, Domeczki z deseczki''. Po intensywnym zwiedzaniu na dzieci czekał pyszny obiad. Uczniowie zaopatrzeni w pamiątki, zadowoleni wrócili do domu.
Festyn Rodzinny
"Rodzina jest ostoją, która umożliwia nam wzajemne wsparcie i rozwój."
16 czerwca w naszej szkole mieliśmy okazję bawić się na festynie rodzinnym, który został zorganizowany przez Radę Rodziców, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Pomimo tego, że aura nie była sprzyjająca, wszyscy świetnie się bawili.
Spotkanie autorskie z Zofia Stanecką
Nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci, panią Zofią Stanecką, która największą popularność zyskała dzięki serii książek o Basi. Pani Zofia opowiadała jak wygląda praca pisarza i jak niezwykle istotna jest w tym zawodzie wyobraźnia. Uczniowie poznali proces powstawania książki i dowiedzieli się ile osób bierze w nim udział. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Pisarka zaprosiła dzieci do wspólnego tworzenia książki. Opowieściom nie było końca, a wszystkie historie zostały przez pisarkę opatrzone wspaniałymi ilustracjami.
VIII Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny "Ekonomiczny Escape Room".
5 czerwca uczennice z klasy VI i VII wzięły udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym "Ekonomiczny Escape Room". Zespół w składzie: Maja Sobczyk, Małgosia Sokołowska i Ola Nowak zajęły III miejsce. Wszystkim dziewczynom serdecznie gratulujemy.
Niezwykła lekcja patriotyzmu i wychowania obywatelskiego
3511 czerwca 2024 roku, na zaproszenie Pani Minister ds. Polityki Senioralnej Marzeny Okła – Drewnowicz, 46 uczniów z klas 7 - 8 Zespołu Placówek Oświatowych w Gackach oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bogucicach wybrało się na wyjazd edukacyjny do Warszawy. Inicjatorem wyjazdu był Przewodniczący Zarządu Osiedla w Gackach Pan Mariusz Wołowiec. Nawiązał kontakt z Biurem Poselskim Pani Minister, które przygotowało pobyt uczniów w stolicy Polski. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie siedziby Sejmu RP w ramach realizowanego przez Parlament projektu edukacyjnego. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili budynek Sejmu, obejrzeli wystawy informujące o historii siedziby władzy ustawodawczej oraz zobaczyli najbardziej znaną salę w polskiej polityce – salę Posiedzeń Sejmu RP, gdzie wysłuchali krótkiego wykładu przewodnika i zrobili pamiątkowe zdjęcie. Ogromnym zaszczytem i niespodzianką dl
Piknik
25 maja nasi uczniowie wzięli udział w Pikniku Supermocy, który został zorganizowany na terenie zakładu Dolina Nidy. Uczniowie mieli okazję skorzystać z wszystkich dostępnych atrakcji oraz udać się na wycieczkę po zakładzie.
1
Spotkanie z władzami
Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie z władzami Miasta i Gminy Pińczów, panią Wiceburmistrz Beatą Kitą oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej, panem Zdzisławem Woźniakiem.
Spotkanie zorganizowane zostało przez Samorząd Uczniowski, miało na celu zapoznanie uczniów z pracą ludzi, którzy działają na rzecz środowiska lokalnego, a także bliższe poznanie ludzi, którzy odnoszą sukcesy. Dodatkowym akcentem jest to, że po latach do naszej szkoły zawitał jej absolwent.
Apel
Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy I przygotowali występ, na którym pięknie recytowali i śpiewali. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
20 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uczniowie, przy wsparciu nauczyciela geografii, przygotowali prelekcję dotyczącą tego ważnego dnia.
Warsztaty
Uczniowie klas I -III wzięli udział w warsztatach patriotycznych z okazji nadchodzących Świąt Majowych.
2
Spotkanie z Pracownikiem Nadleśnictwa Pińczów
Podczas zajęć świetlicowych odbyła się prelekcja z panią Aleksandrą Jabłońską z Nadleśnictwa Pińczów. Uczniowie mieli okazje poczuć zapach lasu i bliskość przyrody dzięki darom lasu przyniesionym przez panią Aleksandrę. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca leśnika, jakie korzyści czerpiemy z lasu, jak się w nim zachowywać oraz jak o niego dbać. Nasz gość opowiedział wiele ciekawostek i cennych informacji o lesie i jego mieszkańcach. Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Pani Aleksandra również zachęcała do spacerów i obserwacji ekosystemów leśnych znajdujących się na Ponidziu.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła..." Wisława Szymborska
Światowy Dzień Ksiązki i Praw Autorskich poswięcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyce związanej z ochrona praw autorskich. Z okazji tego święta w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z Paniami: Kamilą Szwajcowską i Beatą Wójcicką, na którym uczniowie dowiedzieli się jakie są korzyści z czytania książek. Na koniec odbyło się głośne czytanie utworów literatury dziecięcej.
Dzień Ziemi
19 kwietnia odbyło się wielkie sprzątanie z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Posprzątano tereny Osiedla w Gackach oraz pobliskie zbiorniki wodne. Do akcji włączyła się nasza szkoła, Ośrodek Wychowawczy w Gackach, przedstawiciele Urzedu Miejskiego w Pińczowie, Zespół Nadnidzianskich Parków Krajobrazowych, Polski Związek Wędkarstwa, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Handlu FMK, firma Dolina Nidy, Kopalnia Gipsu Leszcze oraz Nadleśnictwo Pińczów. Sprzatanie połączone było z sadzeniem drzew w pobliżu zbiorników wodnych.
IV Świętokrzyska Olimpiada Łamigłówek
Organizatorem Olimpiady w województwie świętokrzyskim jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Wydawnictwem Logi. Celem Olimpiady jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych wśród uczniów województwa świętokrzyskiego. 25 kwietnia odbyły się eliminacje finałowe. Reprezentantka naszej szkoły Amelia Szymańska zajęła III miejsce.
Umiem mówić NIE!
Pani Kamila, bibliotekarka Filii Bibliotecznej w Gackach, odwiedziła nasza szkołę gdzie oczekiwali na nią uczniowie klas I i III. Dzieci na zajęciach świetlicowych uczestniczyły w warsztatach z teatrzykiem Kamishibai. Tematem zajęć była asertywność, umiejętnośc mówienia nie, tak ważna w obecnych czasach. Podczas warsztatów pani Kamila wykorzystała bogate zasoby biblioteczne prezentując książki o emocjach.
Spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską
10 kwietnia 2024 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską. Pani Renata jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Autorka opowiedziała w kilku słowach o swoich opowiadaniach, o warsztacie autora, oraz o drodze jaką musi przebyć pomysł na opowieść, do tego aby stać się książką. Spotkanie było nie tylko okazją do poznania twórczości literackiej, ale również do rozwijania pasji czytania i kształtowania wyobraźni.
Rajd na Grochowiska
23 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie na Grochowiska. W tym dniu odbyły się obchody 161. Rocznicy Bitwy pod Grochowiskami. To wydarzenie, które na zawsze zapisało się w historii naszej Ojczyzny, zostało uczczone szeregiem uroczystości i wydarzeń kulturalnych, które miały na celu upamiętnienie bohaterstwa oraz oddanie hołdu tym, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 07.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych