PONIEDZIAŁEK : 8.30 – 11.30, 13.10-14.10

ŚRODA:                 9.30- 11.15,   14.10-15.00

CZWARTEK :        9.00- 11.30

PIĄTEK:                 8.30- 10.15,  10.30- 12.15

Biblioteka szkolna jest integralną częścią szkoły i stanowi pracownię służącą realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Posiada wypożyczalnię z wolnym dostępem do zbiorów i stanowiskiem komputerowym oraz czytelnię multimedialną współfinansowaną ze środków EFS.

Regulamin wypożyczalni

1.    Z wypożyczalni mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2.   Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres dwóch tygodni (w tym tylko jedną lekturę obowiązkową).

3.     Okres wypożyczenia książki może zostać przedłużony na prośbę czytelnika, jeżeli nie ma na tę książkę zapotrzebowania.

4.     Czytelnik może wypożyczyć książki wyłącznie na swoje nazwisko.

5.     W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik jest zobowiązany odkupić taką samą lub inną uzgodnioną z bibliotekarzem.

6.     Wszystkie wypożyczone książki muszą być zwrócone do biblioteki na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.

Zasoby biblioteki

Księgozbiór biblioteki liczy 17.000 woluminów.

Praca pedagogiczna

1.       W bibliotece uczniowie pomagają w ciągu całego roku w zaplanowanych pracach (np. dyżury w wypożyczalni, konserwacja księgozbioru) .

2.     Biblioteka kształtuje zainteresowania czytelnicze, prowadząc różne formy pracy z czytelnikami.

3.     Ważnym zadaniem biblioteki są działania wychowawczo-opiekuńcze:

-         opieka wychowawcza nad uczniami przebywającymi na terenie biblioteki;

-         opieka w czasie wycieczek bibliotecznych, np.uczniowie klas IV-VI w I semestrze zwiedziły Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w WKielcach, uczestniczyły także w lekcji bibliotecznej dotyczącej umiejętności korzystania z katalogów kartkowych i umiejętności poszukiwania w komputerowych bazach danych;

Działalność informacyjna biblioteki

1.       Udzielanie informacji:

-         bibliograficznej, bibliotecznej i rzeczowej (bezpośrednio)

-         korzystanie z Internetu w zakresie wyszukiwania informacji