• Warsztaty wielkanocne

          • Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci tradycji świątecznych. Dzieki uprzejmości Pani Kamili Szwajcowskiej w Świelicy Wiejskiej w Gackach odbyły się warsztaty wielkanocne dla dzieci. Zajęcia przebiegały w miłej  atmosferze. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. 

          • Projekt Edukacyjny "Przedszkolne Inkubatory Świętokrzyskiej Dwujęzyczności"

          • Zespół Placówek Oświatowych - Przedszkole Gacki zakwalifikował się do projektu Edukacyjnego "Przedszkolne Inkubatory Świętokrzyskiej Dwujęzyczności", którego inicjatorem jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

            W Centrum Geoedukacji – Geonatura w Kielcach odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu, w którym udział wzięły Pani dyrektor i pani Donata Wołowiec , na którym podpisano porozumienia pomiędzy ŚCDN a placówkami przedszkolnymi.

            Wśród zaproszonych gości znaleźli sie między innymi marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik oraz przedstawiciele organów prowadzących ośrodków wychowania przedszkolnego, uczestniczących w projekcie.

            Głos zabrała dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach Małgorzata Łakomiec, ktora omówiła wyzwania ŚCDN w kontekscie współczesnej Edukacji. Koordynatorka projektu pani Izabela Krzak-Borkowska opowiedziala o nowych trendach i perspektywach dwujezycznosci w przedszkolu. Z kolei pan Radosław Lachowski omówił zagadnienia technologiczno-informacyjne niezbędne przy realizacji projektu.

            Dzieci objęte projektem - obecne 4-latki z rocznika 2019 będą uczyły się języka angielskiego w trakcie zabawy jak i podczas zajęć. W ramach projektu nasi milusińscy będą brali udział w zajęciach prowadzonych metoda CLIL o tematyce ekologicznej, preorientacji zawodowej jak również będą uczestniczyć w zajęciach teatralnych.

            Wsparciem zostaną objęci również nauczyciele, na których czeka moc wyzwań jak również atrakcyjnych szkoleń zarówno językowych jak i metodycznych.

             

          • Żegnaj zimo....

          • Uczniowie z klas I – III wzięli udział w wiosennym spacerze podczas, którego  pożegnali Zimę i powitali Wiosnę. Następnie spotkali się na boisku szkolnym, gdzie we wcześniej przygotowanym miejscu spalono kolorową kukłę.

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowai nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu 21. Na znak integracji i solidarności z osobami z Zespołem Downa założyliśmy dwie kolorowe skarpetki. Drobne gesty mają znaczenie. Dzień ten jest bardzo ważny, różnorodny i wyjątkowy. Niepowtarzalny tak jak każdy z nas, inny i kolorowy!

          • Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

          • Ania Milewska z klasy VII reprezentowała dzisiaj naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, w którym zajęła III miejsce. Ania przeczytała fragment "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza.

            Dodatkową nagrodą dla laureatów było zaproszenie do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu w Pińczowie, które odbędzie się we wrześniu tego roku.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień bez plecaka

          • 21 marca inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowany został Dzień bez plecaka. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka.  Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, poszewki od poduszek, kosze sklepowe, a nawet opony.  Pomysłowości i inwencji twórczej  nie brakuje naszym uczniom. 

          • Tydzień Języka Ojczystego

          • W dniach 18.03.- 21.03 w naszej szkole odbywał się Tydzień Języka Ojczystego. Z tej okazji na przerwach odbywały się gry i zabawy związane z naszym pięknym językiem ojczystym. Nauczyciele języka polskiego zorganizowali również konkursy, w których swoją wiedzę i umiejętności polonistyczne mogli sprawdzić nasi uczniowie.

            W Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania zwyciężyła Zuzanna Baran z klasy IV, II miejsce zajęły Nikola Tracz z klasy V i Nadia Faryna z klasy IV, III miejsce należało do Emilii Szadkowskiej z klasy V i Izabeli Zawady z klasy IV.

            W Konkursie ze znajomości książki "Władca Lelawu" I miejsce zajęła bezkonkurencyjna Maja Sobczyk z klasy VII, II miejsce zajęły Sylwia Majcher z klasy VI oraz Julia Pasternak z klasy VII, III miejsce zdobyły Adrianna Magdziarz z klasy VI i Anna Milewska z klasy VII.

          • Warsztaty robienia marzanny z Muzeum Regionalnym w Pińczowie

          • Wiosna tuż, tuż, chociaż na dworze jeszcze tego nie czuć. Aby tradycji stało się zadość i pomóc Pani Zimie opuścić nasz krajobraz, dzieci z klas I, II i III wykonały piękne Marzanny i posłuchały o dawnych zwyczajach związanych z powitaniem wiosny.

            Trzeba przyznać, że powstały prawdziwe dzieła sztuki! Nie jedna, a trzy piękne Panie, każda w innym stylu… 

          • Dzień Kobiet

          • Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Uroczysta akademia dbyła sie 7 marca. Podczas imprezy odbyły się występy artystyczne: przedszkolaków pt. "Być Kobietą..." oraz uczniów klas I, II i III, którzy zaprezentowali inscenizację baśni pt. "Calineczka" Występy były bardzo udane i długo oklaskiwane przez wypełnioną po brzegi widownię. 

            W tym uroczystym dniu życzenia wszystkim Paniom złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisław Woźniak. Miłe słowa przekazali także: Andrzej Głogowiec - prezes Wodociągów Pińczowskich i Marcin Wojniak -dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie, Wojciech Pikul - kierownik Klubu Senior Osiedle Gacki oraz Mariusz Wołowiec, przewodniczący Zarządu Mieszkańców. Były także powinszowania od pań -dla pań; złożyła je kierownik Ośrodka Zdrowia w Gackach lek.med. Monika Chmiel -Głogowiec, Justyna Dziadek - dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie oraz Agnieszka Kucybała, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie, która jednocześnie przekazała życzenia od nieobecnej Iwony Senderowskiej, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.  Do organizacji wydarzenia włączyły się także miejscowe placówki kultury: Filia Biblioteczna i Świetlica Wiejska w Gackach, z którymi współpracuje nasza placówka. Imprezę zakończył słodki poczestunek dla wszystkich przybyłych gości. Wszystkie Panie zostały obdarowane kwiatami. W ramach niespodzianki, do zabawy przyłączył się ogromny biały miś i sympatyczna mrówka. Wszyscy bawili się świetnie, a Dzień Kobiet pozostawił miły nastrój.

          • ‼️‼️REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA!!!‼️‼️

          • Kochani rodzice i opiekunowie informujemy, że ruszyła REKRUTACJA do przedszkola na nowy rok szkolny 2024/2025. 

            Jeśli chcecie, aby Wasza pociecha od września uczęszczała do naszej placówki w dniach 01.03.2024-31.03.2024r. należy złożyć WNIOSEK o przyjęcie dziecka do przedszkola w SEKRETARIACIE szkoły.‼️‼️‼️

            Wnioski dostępne są w Zespół Placówek Oświatowych - Przedszkole Gacki lub na stronie internetowej w zakładce PRZEDSZKOLE.😍🥰😍

          • Warsztaty w Świetlicy w Gackach

          • Tuż przed feriami, uczniowie klasy II odwiedzili Świetlicę w Gackach. Pod okiem Pani Kamili wykonali piękne serca z wykorzystaniem różnych technik i materiałów. 

          • Przedszkole w Gackach - najlepsze w powiecie pińczowskim

          • Przedszkole w Zespole Placówek Oświatowych w Gackach wygrało Plebiscyt Edukacyjny "Echa Dnia" i zostało Przedszkolem Roku w powiecie pińczowskim. Działa bardzo prężnie i ma wielu oddanych przyjaciół wśród okolicznych instytucji i firm. 

            Serdecznie dziękujemy za Nominację oraz oddane głosy

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku przypada 6 lutego. DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i świętowany jest już prawie na całym świecie.

            Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

          • Przedstawienie „Calineczka - niezwykłe przygody wg. H. Ch. Andersena”

          • Po długich przygotowaniach i wielu próbach, uczniowie klas I -III w sobotę, 3 lutego zaprezentowali inscenizację baśni „Calineczka”. Wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie, a w połączeniu z przepięknymi strojami stworzyli przepiękne przedstawienie.

            Rodzicom należą się szczególne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu przedstawienia.

             

          • Zabawa choinkowa

          • Karnawał to czas zabaw i balów. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się 3 lutego. Muzyka na żywo, mnóstwo dekoracji, pyszny poczęstunek oraz świetne humory wszystkich uczestników, sprawiły że był to niezapomniany bal.

            Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, opiekę i poczęstunek dla uczniów. 

             

          • Wyjazd edukacyjny naszych dzieci do Schroniska dla Zwierząt w Dyminach

          • Wyjazd poprzedzony został wielką zbiórką karmy, zabawek i akcesoriów dla zwierząt,  w którą zaangażowali się uczniowie naszej szkoły.  W dniu 23 stycznia uczniowie pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, w celu przekazania karmy, poznania zasad funkcjonowania schroniska i uwrażliwienia na los bezdomnych zwierząt

          • Laboratoria Przyszłości - prasowanie

          • Uczniowie klas 6 i 7 podczas zajęć doskonalili umiejętności posługiwania się sprzętami gospodarstwa domowego - uczyli się prasować.  

            Podczas zajęć wykorzystano sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Uczniowie klasy III odwiedzili Świetlicę Wiejską w Gackach. Pod okiem pani Kamili Szwajcowskiej wykonali piękne upominki dla Babci i Dziadka. 

            Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach cały rok okazując im szacunek.